„Wolny dzień praktykantów: Szukając wrażeń w Povezie do Varzim”

Dzisiaj, w piątek 28 kwietnia, nasza grupa praktykantów miała dzień wolny i wszyscy robili to na co mieli ochotę. Większość z nas szukała nowych sposobów odpoczynku i nowych wrażeń. Niektórzy spacerowali po mieście, inni poszli „na shopping” lub plażowanie na brzegu oceanu. 

Zjeść śniadanie mogliśmy od 7 do 10. Później każdy robił to co chciał. O 13 zebraliśmy się na obiad. Każdy dostał frytki i portugalskiego hot-doga polanego sosem. Pani Wójcik zebrała resztki frytek i poczęstowała nimi mewy na plaży

Po obiedzie niektórzy rozpoczęli pierwsze przymiarki do pakowania inni zaś odkrywali nowa miejsca w Poveza do Varzim lun kontynuowali zakupy. Większość sklepów miała dobre zniżki. Jako że była ładna pogoda, cześć naszej grupy poszła na plaże i nawet zakosztowała kąpieli w oceanie, chociaż woda nie była zbyt ciepła.

Kolacja zaczęła się o 19:00. Jedliśmy spaghetti bolognese, a na deser był czekoladowy krem. Po kolacji mieliśmy czas jeszcze pospacerować i dokończyć swoje sprawy. 

O godzinie 22.00 p. Niegolewska i p. Wójcik sprawdzają nasza obecność w pokojach i podsumowujemy kolejny dzień w Portugalii. I zazwyczaj każdy opowiada swoją ciekawą historię.

Tatsiana, Liza i Nastassia