Wycieczka, praktyki zawodowe i relaks na grillu – wspomnienia trzech pracowników branży IT

W Poniedziałek Wielkanocny 10 kwietnia razem z grupą z Macedonii Północnej odwiedziliśmy Guimares. Naszą pierwszą atrakcją było zwiedzanie zamku i miasta, co okazało się bardzo interesującym doświadczeniem. Następnie udaliśmy się do sanktuarium Bom Jesus w Bradze, gdzie mieliśmy okazję zrobić wiele pięknych zdjęć. Po zwiedzaniu relaksowaliśmy się i robiliśmy zakupy.

Kolejnego dnia  wróciliśmy do pracy. Dawid Glonek jest zatrudniony w firmie „Trium”, gdzie pracuje z jednym kolegą z Polski i dwoma Hiszpanami. Jego zadaniem jest przeglądanie, analizowanie i zmienianie kodu strony internetowej. Sprawdza też, czy połączenie między bazą danych a stroną internetową działa poprawnie. Tworzy skrypty JavaScript i łączy je z kodem HTML, aby upewnić się, że strona działa zgodnie z oczekiwaniami. Poprawia też kod CSS i szuka możliwości usprawnienia lub naprawienia błędów na stronie internetowej i aplikacjach. Testuje poprawność działania i sprawdza, czy strony internetowe i aplikacje są dostosowane do potrzeb użytkowników oraz czy korzystanie z nich jest łatwe i przyjemne.

Jan Zberus pracuje w firmie „ECOSTEEL, S.A.”, gdzie zajmuje się modyfikowaniem baz danych, dodawaniem użytkowników i usuwaniem starych. Ponadto, kontroluje stan techniczny drukarek oraz kabli Ethernetowych, sprawdza stan działania sieci oraz serwisuje komputery.

Maciej Karnia pracuje w firmie „BSB Smart & Bright Ideas”, gdzie przegląda, analizuje i zmienia kod strony internetowej. Sprawdza i bada sposób połączenia i działania bazy danych ze stroną internetową, pisze skrypty JavaScript, łączy je z kodem HTML i sprawdza, czy wszystko poprawnie funkcjonuje. Poprawia kod CSS i szuka możliwych usprawnień lub błędów na stronie internetowej i aplikacjach. Testuje poprawność działania i przystosowanie do użytkownika oraz usprawnia korzystanie ze stron internetowych i aplikacji.

W środę mieliśmy wspaniałą okazję spędzić czas na świeżym powietrzu podczas grillowania wraz z naszą grupą i opiekunami. Cała ekipa była bardzo podekscytowana i pełna energii, aby w pełni wykorzystać ten dzień. Podczas grillowania mieliśmy okazję porozmawiać ze sobą, podzielić się wrażeniami z naszych praktyk oraz wymienić się ciekawymi historiami i anegdotami. Opiekunowie również dołączyli do nas i wspólnie spędziliśmy czas, co umocniło więzi między nami.

Grillowanie było świetnym sposobem na relaks i odpoczynek od codziennej pracy. Mieliśmy też okazję, aby lepiej poznać się nawzajem i zaprzyjaźnić się z nowymi osobami w grupie. Wszyscy bawiliśmy się doskonale, a wieczorem wróciliśmy do naszych domków z uśmiechami na twarzach i miłymi wspomnieniami tego wyjątkowego dnia.

/Dawid Glonek, Jan Zberus, Maciej Karnia/