Praktyki w Portugalii: Eksport warzyw i owoców w firmie Legume Norte

Kończy się drugi tydzień naszych praktyk w Portugalii. W grupie 4 logistyków z klasy 3TL pracujemy w firmie „Legume Norte”. Zajmuje się ona eksportem warzyw i owoców do sieci handlowych we Francji i Hiszpanii. W firmie pomagamy portugalskim pracownikom w różnych czynnościach.

Najczęściej pomagamy z obsługą  klientów którzy przyjeżdżają po realizację zamówienia. Układamy skrzynki z różnymi warzywami, głównie kapustą, na palety, a następnie zabezpieczamy je  aby nic nie spadło przy jej przemieszczaniu.

Gdy klienci przestaną przyjeżdżać, a jest to zwykle popołudniu, Mikołaj i Paweł sortują palety według koloru czerwonego, niebieskiego lub braku koloru i ustawiają je jedna na drugą aby zoptymalizować przestrzeń składowania i uporządkować plac.

Natomiast Liza i Anastazja zajmują się sortowaniem warzyw. Dostają np. cytryny lub pomidory i muszą sprawdzić ich stan a następnie wyrzucają zepsute do pojemnika. Te dobrze wyglądające układają do skrzynki które kładą następnie na palety.

W piątek wieczorem pożegnaliśmy się z kolegami z Macedonii i Rumunii  ponieważ następnego dnia rano wyjeżdżali z ośrodka i wracali do domu. Szkoda, bo przez te kilka dni zdążyliśmy się zaprzyjaźnić.

Sobota była dniem odpoczynku i rekreacji. Odpoczywaliśmy po ciężkim tygodniu pracy opalając się przy  basenie oraz graliśmy w siatkówkę. Przywitaliśmy również nowych uczestników programu Erasmus + z Estonii i Czech.