Wycieczka do Ponte de Lima i Arcoś de Valdevez, spacer wzdłuż plaży oraz Dia da Liberdade: Tygodniowe przygody informatyków z 3 Ti

W niedzielę udaliśmy się na wycieczkę do Ponte de Lima, gdzie dowiedzieliśmy się od naszego przewodnika o historii mostu „Ponte” na rzece Lima. Powstał on w I w. n.e. i zbudowany został przez Rzymian. Następnie udaliśmy się do centrum miasteczka, gdzie mogliśmy zobaczyć tradycyjny ubiór portugalski oraz tańce ludowe na odbywającym się właśnie festynie. Mogliśmy pooglądać stoiska z regionalnymi produktami, skosztować tutejszych wędlin i serów oraz zakupić ręcznie wykonane pamiątki. W restauracji znajdującej się na trasie do Santiago de Compostela, goszczącej zwykle pielgrzymów, zjedliśmy obiad.
Następnie udaliśmy się do Arcoś de Valdevez. Niestety, zaczął padać rzęsisty deszcz. Mimo to ruszyliśmy na krótką wędrówkę ścieżką ekologiczną wzdłuż zakola rzeki. Część trasy przebyliśmy po kamiennej tamie oraz drewnianych kładkach. Przemoknięci wróciliśmy do autokaru rezygnując z czasu wolnego w miasteczku, nie pozwalała nam na to pogoda. Po powrocie do hotelu i zjedzonej kolacji udaliśmy się nad ocean by przy zachodzie słońca mieć możliwość wpatrywać się błękitną spokojną taflę wody.
W poniedziałek o 9:00 stawiliśmy się w naszych firmach, by móc dalej kształcić swoje
umiejętności i rozwijać zainteresowania. Pracujemy firmie „Websystems” i wspólnie zmagamy się zostawionymi nam zadaniami dotyczącymi wyglądu i funkcjonowania tworzonych przez nas stron internetowych. Po owocnym dniu pracy wybraliśmy się grupą na wieczorny spacer wzdłuż plaży.
We wtorek, 25 kwietnia mieliśmy dzień wolny od pracy, ponieważ w Portugalii świętowano Dia da Liberdade, czyli Święto Wyzwolenia upamiętniające „Rewolucję Goździków” z 25 kwietnia 1974 roku – niemal bezkrwawe powstanie, które doprowadziło do obalenia dyktatury i rozpoczęło demokratyzację ustroju państwa portugalskiego.
W ten dzień mieliśmy okazję wyboru sposobu spędzania wolnego czasu zgodnie z naszymi zainteresowaniami. Część naszej grupy wybrała się na zwiedzanie okolicy miasta Praia do Marreco. Druga część poszła na zakupy do Vila do Conde Porto Fashion Outlet. Niektórzy wybrali się na gokarty, ale o tym w następnym poście.

Informatycy z 3 Ti

Piotrek i Olek